Stelle finden
Formular ausfüllen
Bewerbung abschicken

Operator depozit ( b/f/d) / Fachkraft für Lagerlogistik (m/w/d)

  • ArbeitszeitVollzeit

  • StandortErfurt

Amazon isi extinde echipa. Daca esti o persoana serioasa, organizata si capabila sa lucrezi eficient in echipa, te asteptam in echipa Amazon!

Deine Vorteile

• Contract direct cu Amazon în condiții care să asigure stabilitatea locului de muncă pentru o perioadă de 12 luni, cu posibilitatea reînnoirii pentru schimburile zilnice ( cu posibilitatea de prelungire)

• În cazul schimbării turei de după-amiază, contractul este valabil pentru o perioadă de 18 luni, de asemenea cu posibilitate de prelungire

• Salariu competitiv, în funcție de vechime:

• Primul an: 14 euro/oră

• Indemnizație de relocare – (1900 euro platita in 4 luni )

• Ne ocupam de obtinerea documentelor: asigurare medicala, asigurare de pensie, inregistare la adresa, deschidere cont bancar, numar de identificare fiscala – SteuerId

• Asiguram cazare prima luna gratuita cu posibilitatea de a ramane la cazare contracost

• Bilet de autobuz/tren gratuit în valoare de 50 euro net

• Oportunități de carieră

• Atmosferă de lucru caldă și convivială

• Programe de formare atractive

Deine Aufgaben

• Manipulare marfa, pregatirea coletelor și alte activități specifice depozitului ( pachete de maxim 20 kg)

• Respectarea procedurilor de siguranta si a normelor interne

• Colaborare activa si eficienta cu colegii de echipa

• Munca în schimburi (posibilitatea de a lucra în schimburi de zi sau după-amiază

Dein Profil

• Cunostinte la nivel conversational de limba germana sau engleza

• Seriozitate și capacitatea de a lucra în echipă

Interessiert?

Daca indeplinesti cerintele si esti intersat/a de acest post, te invitam sa aplici acum si sa devi parte din echipa.

Über uns

Seit über 60 Jahren bringen wir Menschen in Arbeit und ermöglichen den Einstieg in Unternehmen verschiedener Branchen. Personen mit wenig Kenntnissen, Berufserfahrene und Expert:innen machen bei uns Karriere. Unsere 4,2* Google Bewertung und 4,1* kununu Bewertung zeigen unsere Begeisterung und unseren Einsatz. Starten wir jetzt gemeinsam eine neue Erfolgsgeschichte!

Adecco Bewertungen Arbeitgeber Kununu Google

Auch ohne Lebenslauf
Job-Identifikationsnummer: 94c603b7-288d-48d6-ad36-705523c2f51c

Häufige Fragen und Antworten zur Personalvermittlung bei Adecco

Was ist eine direkte Personalvermittlung?

Wie viel kostet eine Personalvermittlung?

Was ist der Unterschied zwischen Personalvermittlung und Zeitarbeit?

Wie bewerbe ich mich auf eine Personalvermittlung?

Vorteile mit Adecco

Kein Bewerbungsmarathon

Exklusive Jobangebote

Sie sparen Zeit und Nerven bei Jobsuche

Coaching für Bewerbungsprozesse

Unterstützung bis zum Arbeitsvertrag

Vermittlung ist kostenfrei

Erfahren Sie mehr über Adecco

Adecco in Zahlen

140

Gebäude-Icon
Adecco Niederlassungen in Deutschland

60

Uhr-Icon
Jahre Erfahrung in der Personalvermittlung

5000

Dokuemnt-Icon
Jobs bei Adecco